Po ilgų ieškojimų, kodo testavimų, klaidų taisymo ir sistemos tyrimų. Pagaliau atradau paprastą būdą priskirti domeną mano dažnai kintančiam Interneto Protokolui. (IP) Kadangi tokios pamokos „Google“ kuri atitiktų mano reikalavimus surasti paieškos sistemoje negalėjau - nusprendžiau pasidalinti savo naudingu ar mažiau naudingu atradimu.
[Bazinės žinios apie kompiuterių tinklą ypatingai glaustai]
Kas yra Interneto Protokolas? (IP)
Tai skaičių kratinys atskirtas keturiais taškais skirtas atpažinti kompiuterį, prietaisą prijungtą prie kokio nors tinklo.
Svarbus bruožas: negalima naudoti raidžių, ženklų.
Pagal tarptautinį susitarimą vis dar galiojantis nustatytas IP formatas: nuo 0.0.0.0 iki 255.255.255.255
- Teisingi IP pavyzdžiai: 78.59.214.161, 192.168.1.1, 127.0.0.1
- Neteisingi IP pavyzdžiai: 15145684135, 511,192,002, -51545123, man.kas.tai.yra, vilniusmovements , kurmanokepure.lt
Kam skirtas Interneto protokolas? Interneto protokolas priskiriamas įrenginiui siekiant atpažinti jį kompiuterių tinkle. Pavyzdžiui: Atpažinus kompiuterį tinkle prie jo galima prisijungti nuotoliniu būdu, keistis duomenimis/informacija. Atpažinus spausdintuvą tinkle galima prie jo prisijungti ir nusiūsti nuotrauką su užduotimi atspausdinti nuotrauką. Atpažinus kompiuterį kuriame veikia žaidimo serveris - žaidėjas gali prisijungti prie serverio ir keistis duomenimis.
Kalbant apie tai kokie įrenginiai gali būti prijungti prie kompiuterio tinklo, įrenginių įvairovė neribojama svarbu jog jis tūrėtų įvesties ir (ar) išvesties modulius su bevielio ryšio funkcija ar įprastą tinklo plokštę. Tai gali būti: Išmanusis telefonas, nešiojamasis kompiuteris, stacionarus kompiuteris, mini kompiuteris ar net jūsų šaldytuvas, mikrobangų krosnelė, žaislinis robotas, lauko termometras.
Tai kas vis dėlto priskiria IP kompiuteriams? IP Skirstomas į išorinį ir vidinį. Išorinį priskiria interneto tiekėjai (Interneto tiekėjų pavyzdžiai: Teo, Cgates, Erdvės) Jį taip pat gali priskirti ir maršrutizatoriai tačiau šie prietaisai gali priskirti tik vidinį IP.
Išorinis ir vidinis IP skiriasi galimybėmis. Be išorinio IP mes negalėtume prisijungti prie interneto taip pat kaip ir be vidinio. Išorinis IP, šis adresas yra pasiekiamas visiems interneto vartotojams iš bet kurio interneto taško žemėje, tuo tarpu vidinis IP yra pasiekiamas tik prie maršrutizatoriaus prijungtiems įrenginiams.
vidninis IP reikalingas prie jo prijungtiems įrenginiams tam, jog maršrutizatorius galėtų paskirstyti internetą prie jo prijungtiems įrenginiams. Išorinis IP priskiriamas vienas visiems prie maršrutizatoriaus prijungtiems įrenginiams
Kas yra Domenas? (DN)
Iš esmės tai tėra raidžių ar net tų pačių skaičių kratinys skirtas lengviau atpažinti jūsų kompiuterį tinkle, tokiems kaip aš ir tu. (žmonėms) Svarbus bruožas: Priešingai nei išoriniai IP, domenai turi mažiau fantazijos apribojimų, domene negalima naudoti taškų ar kai kurių skiriamųjų simbolių taip pat negalime išrasti naujos domeno galūnės (merkys.cvd, kauno.kate, vilkmergė.tetriukas daugiau veikiančių pirmo lygio domenų galima rasti čia)
- Teisingi Domeno pavyzdžiai: Maze.lt, Google.com, Elegancija.eu, 1543515351.tk, 1A.lt, abc_def.ga, na ir nebūkim rasistai: MazeLoveColor.black
- Neteisingi Domeno pavyzdžiai: 15145684135, 511,192,002, -51545123, vilmantas_pabedinskas.com, vilius)ne:pazysti.lt, margarita=netavo,
Kuo skiriasi Domenas nuo Internetinio Protokolo? Kaip ir minėjau prieš tai: domenai atsirado būtent dėl žmonių noro gyventi patogiau. Kaip manote, norint prisijungti prie svetainės yra patogiau vesti šį sunkiai įsimenamą IP„kodą“: 78.59.214.160 vietoje šio gražaus domeno: www.maze.lt? Tikriausiai atsakymas gana aiškus. Jei taip nesijaučiate - tai ir pakomentuokite.
Kas priskiria domeną? Domeną priskiria tarpusavyje besikeičiantys informacija domenų registrai, priskyrus kompiuteriui domeną - IP niekur nedingsta, naudojant IP taip pat galima pasiekti kompiuterį net jei domenas ir priskirtas.
Keletas vietų internete kur galima įregistruoti domeną: freenom.com (nemokama domenų registracija), domenai.lt.
Kaip išorinis IP turi savo antrininką vidinį IP taip ir domenai turi į save labai panašią sistemą pavadinimu hostname. Hostname nuo domeno skiriasi tuo, jog domeną priskiria domenų registras ir jis veikia išoriniame tinkle, tuo tarpu Hostname gali priskirti bet kuris žmogus turintis kompiuterį, tačiau jis bus matomas tik to kompiuteriui kuriame hostname ir buvo priskirtas.
Dinaminis domenas (DDNS) - tai būdas automatiškai (be žmogaus įsikišimo) priskirti domeną prie išorinio internetinio protokolo (IP), kai įrenginio išorinis IP pakinta. Įprastai įsigijus domeną, mes domeną nukreipiame į įrenginio interneto protokolą (IP) tikėdamiesi jog jis veiks tinkamai. Kiekvienu kartu pakitus įrenginio išoriniam IP mes turėjome atlikti tai rankiniu būdu ir šį būdą žinoma sekė gana varginantis darbas turint daugiau įrenginių nei vieną. ...
DDNS ir kodėl gi to gali jums prireikti?
- Jei esate įsirengę serverį namuose ir norite užtikrinti jog domenas visuomet būtų nukreiptas į tinkamą įrenginį .
- Jei turite abejonių dėl isigytos serverinės statinio interneto protokolo (IP), jog jis dėl kažkokių priežasčių galėtų pasikeisti.
- Jei žaidžiate kompiuterinius žaidimus su draugais ir jūsų išorinis IP labai dažnai kinta. Pavyzdžiui: su tokiomis problemomis susiduria nešiojamieji kompiuteriai.
- Jei norite nebesukti galvos dėl jūsų esamo išorinio IP ir pakeisti jį į lengviau įsimenamu.
- Jei į jūsų kompiuterį kėsinasi beviltiški kenkėjai.
...
DDNS ir asmeniniai kompiuteriai
BoQsc prieš 9 metus
Tai tėra neišbaigta pirmoji dalis, apie būdą priskirti dinaminį IP savo kompiuteriui aprašysiu kitoje dalyje. Tema tikriausiai bus atnaujinama, bet vis dar nesu tikras ar turėsiu laiko užbaigti tai ką pradėjau. Todėl geriau jau lakinkit, stipriau motyvuokit mane ir leiskit atlikti tai iki galo jei manot jog tai prasminga ar gali padėti jums ateityje, net netolimoje dabartyje. :+1:
Jei kyla klausimų (nesvarbu kokių) - prašau klausti, pamėginsiu atsakyti į juos. Jei su su kažkuo nesutinkat - kritikuokit, nesvarbu kokia tai bus kritika. Taip mes padėsim vieni kitiems, manau šis forumas turėtų būti skirtas ir šiam reikalui.
Macho prieš 9 metus
Sveikas,
Dėkoju už šia tikrai naudinga informacija, bent man, kaip paprastam kompiuterio turėtojui tai tikrai pravertė, nes labai daug tuo nesidomiu, bet ką gali žinot, galbūt kada nors pravers ir jau žinosiu kur ieškoti šios temos, maze WIKI!
BoQsc prieš 9 metus
@El macho , pamėginsiu kuo paprasčiau išdėstyti tai ką žinau ir ką būtų gal būt pravartu žinoti - vis atnaujindamas šią temą. Manau tai gali praversti ne tik serverių administratoriams. Taip pat su forumo narių pagalba galėčiau sukurti ir pamoką apie maršrutizatorių/anti-virusinių teisingą prievadų atidarymą (PortForward) dažniausias klaidas ar net parodyti trumpai kaip teisingai persirašyti ir naudotis Windows 8.1 jog nenusiviltum. Žinoma galėti ir turėti laiko - štai kas ne visuomet sutampa.
BoQsc prieš 9 metus
Localhost domenas? What???
Taip, tu teisus localhost yra hostname ir nepriklauso DNS sistemai, geriau pašalinti jį ir jog nesukelti papildomo nebūtino sąmyšio. Panašu jog jis buvo domenu tik gana trumpą laiką kol nebuvo rezervuotas kompanijos „ Internet Engineering Task Force“. LocalHost pagrindinė paskirtis lokalus funkcijų testavimas. Dėkoju.
oldWIKI: The reasons for reservation of these top-level domain names is to reduce the likelihood of conflict and confusion.[1] This allows the use of these names for either documentation purposes or in local testing scenarios.
Domain - Domenų serverio internetinis vardas suteiktas Išoriniam IP.
Hostname - lokalaus (vietinio) tinklo (uždaro) pavadinimas priskirtas vietiniam arba išoriniui internetiniam protokolui (IP).
Panašu jog apie tai kokią dieną taip pat reikės parašyti trumpai „sudėti viską į lentynas“ teisingai.