Negalėjau nepasidalinti...
Programinės įrangos ir technologijų bendrovės „Google“ technikos direktorius ir žymus technologijų futurologas Rayus Kurzweilas 2015 m. pradžioje pasidalino savo prognozėmis visam XXI a. Būdamas vienu pagrindinių šiuolaikinių dirbtinio intelekto tyrėjų, R.Kurzweilas savo prognozes skelbia nuo pat XX a. dešimtojo dešimtmečio, rašo naujienų svetainė inventure.com.ua.
Dar prieš penkerius metus futurologas dažniausiai savo įžvalgas ateičiai išdėstydavo dešimtmečių tikslumu, tačiau dabar R.Kurzweilas skelbia gerokai tikslesnes ateities įvykių datas.
Surinkus visas per du dešimtmečius padarytas R.Kurzweilo prognozes į vieną vietą, galima pastebėti, jog svarbiausios futurologo prognozės 2019 – 2099 m. laikotarpiui išdėstytos metų tikslumu.
Kokią pasaulio ir žmonijos ateitį piešia „Google“ technikos direktorius? Pateikiame jo prognozes XXI a. chronologine tvarka.
2019 m. – kabelių ir laidų naudojimas įvairiuose įtaisuose taps praeities reliktu.
2020 m. – asmeninių kompiuterių pajėgumas prilygs žmonių smegenims.
2021 m. – bevielio interneto prieiga bus pasiekiama 85 proc. Žemės teritorijos.
2022 m. – JAV ir Europoje bus pradėti priiminėti įstatymai, reguliuojantys žmonių santykius su robotais. Robotų veikla, teisės, pareigos ir įvairūs apribojimai bus įtvirtinti kai kurių šalių įstatymuose.
Žmonėms bus uždrausta sėstis prie automobilio, kuriame nėra kompiuterizuoto padėjėjo, vairo.
2024 m. – kompiuterinio intelekto elementų įrengimas automobiliuose taps privalomu. Žmonėms bus uždrausta sėstis prie automobilio, kuriame nėra kompiuterizuoto padėjėjo, vairo.
2025 m. – masinės implantuojamų įrenginių rinkos atsiradimas.
2026 m. – dėl mokslinės pažangos dar labiau pailgės gyvenimo trukmė.
2027 m. – asmeninis robotas, gebantis pats atlikinėti sudėtingus veiksmus, taps tokiu pat įprastu daiktu kaip ir šaldytuvas ar kavos gaminimo mašina.
2028 m. – saulės energija taps tokia pigia ir paplitusia, kad ja bus galima patenkinti visus žmonijos energijos poreikius.
2029 m. – kompiuteriai taps pajėgūs išlaikyti Tiuringo testą. Kompiuteriai tai galės padaryti simuliuodami žmogaus smegenų veiklą.
2030 m. – nanotechnologijų suklestėjimas pramonėje, kuris lems ženklų visų produktų kainų mažėjimą.
2031 m. – 3D spausdintuvai žmogaus organų spausdinimui bus naudojami visose ligoninėse.
2032 m. – medicinoje bus pradėti naudoti nanorobotai. Jie galės pristatyti maistines medžiagas į žmogaus ląsteles ir iš pastarųjų pašalinti atliekas. Jie taip pat bus pajėgūs detaliai nuskenuoti žmogaus smegenis, o tai leis suprasti jų veikimo principą.
2033 m. – keliuose bus vien tik save valdantys automobiliai.
Virtualų mylimąjį bus galima patobulinti „kūnu“, suprojektuojant jo atvaizdą ant akies tinklainės, pavyzdžiui panaudojant kontaktinius lęšius arba virtualios tikrovės akinius.
2034 m. – pirmasis žmogaus susidūrimas su dirbtiniu intelektu, kuris bus panašus į filmo „Ji“ siužetą, tik gerokai tobulesnis. Virtualų mylimąjį bus galima patobulinti „kūnu“, suprojektuojant jo atvaizdą ant akies tinklainės, pavyzdžiui panaudojant kontaktinius lęšius arba virtualios tikrovės akinius.
2035 m. – kosminė technika bus smarkiai išvystyta ir pajėgi užtikrinti nuolatinę Žemės apsaugą nuo jos susidūrimo su asteroidais.
2036 m. – panaudodama programavime naudojamus principus biologijoje, žmonija pirmą sykį užprogramuos ląsteles ligų gydymui, o 3D spausdintuvų naudojimas suteiks galimybę užauginti naujus audinius ir organus.
2037 m. – didžiulis proveržis bandant įminti žmogaus smegenų veikimo paslaptį. Bus nustatytos skirtingos smegenų subsritys, turinčios specialias funkcijas. Kai kurie algoritmai, atsakingi už šių sričių funkcionavimą, bus iššifruoti.
2038 m. – robotizuotų žmonių, kurie bus transhumanizmo technologijų išdava, pasirodymas. 2038 m. – robotizuotų žmonių, kurie bus transhumanizmo technologijų išdava, pasirodymas. Jie galės pasigirti papildomu intelektu konkrečioje siauroje srityje, kurios žmogiškasis protas nėra pajėgus visiškai suvokti.
Be to, šie robotizuoti žmonės turės įvairius implantus, tokius kaip akyse įtaisytos kameros ir papildomų rankų protezai.
2039 m. – nanomašinos bus pradėtos implantuoti smegenyse. Jos bus pajėgios perduoti ląstelių signalus iš smegenų ir į jas.
2040 m. – visuose įrenginiuose, implantuojamuose į žmogaus organizmą, bus įdiegtos paieškos sistemos. Paieška bus vykdoma pasitelkiant ne tik kalbą, bet ir mintis, o paieškų rezultatai bus matomi ant kontaktinių lęšių arba akinių esančiuose ekranuose.
2041 m. – interneto pralaidumas taps 500 mln. kartų didesnis, negu yra dabar.
2042 m. – pirmasis potencialus nemirtingumo įgyvendinimas pasitelkiant nanorobotus, kurie papildys imuninę sistemą, o organizmą valys nuo ligų.
Žmonių vidaus organai bus pakeisti kibernetiniais, daug geresnės kokybės įrenginiais.
2043 m. – žmonių kūnai dėl nanorobotų galės įgauti bet kokią formą. Žmonių vidaus organai bus pakeisti kibernetiniais, daug geresnės kokybės įrenginiais.
2044 m. – nebiologinės kilmės intelektas milijardus sykių bus pranašesnis už biologinį.
2045 m. – technologijos užvaldo Žemę ir mūsų planeta tampa vienu gigantišku kompiuteriu.
2099 m. – technologijos galutinai įsivyrauja Visatoje.
Šiandien šiomis prognozėmis yra sunku patikėti. Tačiau jeigu atkreipsime dėmesį į didžiulius visuomenės vystymosi tempus, bus akivaizdu, kad nėra nieko neįmanomo.
Pats šiais dalykais pilnai tikiu.
Šaltinis: Mokslas.it
Ron prieš 9 metus
Šiaip neblogi spėjimai, bet manau visų pirma reikią tiek nugyventi, kad visa tai patirti ;)
Danielius prieš 9 metus
Tai po 30 metų dar bus elektroninis maistas, nereikės į mokyklą eiti, nes bus robotai, dviračiai irgi taps mechanizuotais.. this is bullshit. Aš noriu gyventi normalų gyvenimą, kad ir tą, prie ruso.. buvo žiauru, bet normalu..
Optimist78 prieš 9 metus
@Twixaz. bet juk laikas nestovi vietoje. Viskas juda pirmyn, tai tiesiog atsitinka ir pakeisti to negalime, nes anksčiau ar vėliau tai vistiek atsitiks :/
Ron prieš 9 metus
@MartynasPii Jeigu kodėl negalime, jeigu galime? Tiesiog dabar daugeliui atrodo, jog be išmaniųjų technologijų gyventi neįmanoma, nors iš tiesų tai yra įmanoma, bet mes patys to nenorime.
BoQsc prieš 9 metus
Tai po 30 metų dar bus elektroninis maistas, nereikės į mokyklą eiti, nes bus robotai, dviračiai irgi taps mechanizuotais.. this is bullshit. Aš noriu gyventi normalų gyvenimą, kad ir tą, prie ruso.. buvo žiauru, bet normalu..
Lietuvoje laikas pakankamai sulėtintas atsižvelgiant į esamą padėtį švietimo sistemoje, čia gyvenančių žmonių mentalitetą. Taigi viskas priklauso nuo to kur esi šiuo metu. Manau net ir po 70 metų vis dar bus lopinėliai žemių su žmonėmis, kurie nebus paliesti šių „žmonijos pasiekimų“. Žinoma dauguma išvardintų futurologo minčių tikrai turi labai didelį šansą atsidurti realybėje daug ankščiau/vėliau nei nurodyta.
Ron prieš 9 metus
@MartynasPii O kodėl nutnka? Todėl nes žmonės nebežino ko nori ir sukuria tokius dalykus be kurių toks vaizdas kad neišgyventume, nors anksčiau išgyvenome... Paprastas pavizdys:
Buvo tokie telefonai ir visi buvo labai laimingi juos turėdami:
Dabar atsirado tokie telefonai:
Klausimas:Negi labai visiems reikėjo išmaniųjų telefonų? Ne, tiesiog atsirado žmonės kurie šią minutę iš tų ale naujovių labai gerai gyvena, kadangi tai yra skaitoma kaip žvilgsniu į ateitį, nors iš tiesų visa tai nebuvo būtina, kodėl? Todėl, nes anksčiau niekam to nereikėjo, bet kaip jau minėjau atsirado žmonės kurie iš šio produkto sukūrimo labai gerai gyvena.
Optimist78 prieš 9 metus
Negi labai visiems reikėjo išmaniųjų telefonų?
Ne, nereikėjo - kaip ir sakiau, tai tiesiog nutinka.
kadangi tai yra skaitoma kaip žvilgsniu į ateitį, nors iš tiesų visa tai nebuvo būtina
O tai tu nori grįšt į akmens amžių?
kaip jau minėjau atsirado žmonės kurie iš šio produkto sukūrimo labai gerai gyvena.
Taip visada buvo ir bus. Vieni gyvens skurdžiau, o kiti maudysis piniguose.
Paimkim kitų pavyzdžių ir įrodykim, kad mano pasakymas "tai tiesiog atsitinka ir pakeisti to negalime, nes anksčiau ar vėliau tai vistiek atsitiks :/ " yra tiesa.
1 pavyzdys: Maze.lt
Šis forumas nebuvo būtinas, buvo SG, Gamesahelp, Gameris, Gamingas ir visokių kitų, bet Edvinas jį įkūrė, tai tiesiog atsitiku, bet ar jis buvo būtinas? -Ne.
2 pavyzdys: Givybė
Daktarai gali pratesti gyvenimo laiką, bet vistiek kažkada mirsi, ar mirtis būtina? -Ne. Ji tiesiog ateina ir išeina. O po to, kažkas paveldi to žmogaus turtus ir gerai gyvena (juk tu taip sakai, kažkas atsitinka ir po to kitas gerai gyvena).
3 pavyzdys: Internetas
Ar įsivaizduoji savo gyvenimą be jo? Internetas nebuvo būtinas, kažkas jį tiesiog sukūrė, anksčiau ar vėliau, taip tiesiog nutiko. Bet juk tai buvo nebūtina?
4 pavyzdys: Naujagimis
Turi 2 vaikus ir vat taip bam! Netyčia susilaukiat 3. Niekas jo nenorejo, jis nebuvo būtinas, tai tiesiog nutiko.
5 pavyzdys: Kompiuteris
Ar kompiuteriai buvo būtini? -Ne. Tai blem, kodėl turi jį savo namuose? Kam jis tau, juk nebūtinas dalykas?
6 pavyzdys: Tavo parodyti telefonai
Taip, visi buvo laimingi, bet ar su jais galėjome daryti tiek, kiek galime su šiais (išmaniaisiais)? Kiek gero, šie telefonai atnešė mums?
7 pavyzdys: Žoliapjovė
Ar jos buvo būtinos? Gi visi tūrėjo dalgius, ir vienaip ar kitaip ją iš savo kiemo pašalindabo. Dar kartą, ar buvo būtina? -Ne. Tai tiesiog nutiko, kažkas ją išrado ir tiek, ir to sustabdyti neįmanoma, anksčiau ar vieliau vistiek būtų išradęs.
8 pavyzdys: Mašinos
Kam tos? Juk tavo akimis tai nebūtina! Tai tiesiog nutiko, tiesiog, anksčiau ar vėliau, to sustabdyti negalime.
9 pavyzdys: Ginklai
Nu nesuprantu biškę, šitie tai nereikalingi tikrai, juk kiek žmonių dabar būtų gyvi, jei ne jie. Bet supranti, kažkas vistiek anksčiau ar vėliau juos išrado, jei ne tas, tai kitas žmogus būtų tai padaręs, ir begalime to sustabdyti.
10 pavyzdys: Medicinos technogijos
Ar jos buvo būtinos? -Ne. Kol jų neišrado, niekam ir nereikėjo, net negalvojo, kad bus. Bet atsirado, tiesiog atsirado. Anksčiau ar vėliau, vistiek arsirado. Ir negalėjai to sustabdyti. Ar dabar įsivaizduotum bent 1 ligoninę be kokio rentgeno ar kažko?
Tiesiog noriu pasakyt, nesvarbu ar būtina ar ne, tai vistiek anksčiau ar vėliau nutiks ir to sulaikyti negalime. Gal būt dabar šis forumas kažkam labai reikalingas - bet jis vistiek kažkada užsidarys, nes atsiras geresnis. Tiesiog atsiras ir to sustabdyti negalime...
Yiin prieš 9 metus
Aš labiau norėčiau skraidančių pigių transporto priemonių ir didesnio traffico ore vietoj robotų kurie vairuoja už mus :D Visgi turėti kontrolę yra malonu.
Optimist78 prieš 9 metus
@Yiin gal dar iki tol kol uždraus vairuoti patiems, pasidžiaugsime šiuo malonumu. Bėje, ar nemanai, kad ore transportas pavojingesnis:
- Netikėtos avarojos pakenka ne tik tiems kas jas vairuoja, bet ir tiems kas yra ant žemės žmonėms/pastatams, visgi ajt kažko skraidantis transportas susidūrus tūrėtų nukristi.
Nebent kaip per filmus kitus kad rodo būtu sudarytos tam tikros šviesos juostos, kurios atlieka kelio darbą ir iš jų pasitraukti nelabai įmanoma.
Funkis prieš 9 metus
Čia apie tuos telefonus ir t.t. visa tai yra rinka, kaip ir pavizdys: GMO pagalba padarytos baltos braškės, jos nėra sveikos, bet visi jas perka nes tai yra madinga tarp žmonių, o gamintojas smarkiai pasipelno iš to.
Optimist78 prieš 9 metus
@Arvydas dar kartą paklausiu - ar galime tai sustabdyti? Anksčiau ar vėliau jos vistiek būtų atsiradusios.
Ron prieš 9 metus
@MartynasPii Martynas Nematau prasmės čia pilstyti iš tuščio į kiaurą juolab kuomet turiu savo nuomonę kurios nepakeis niekas.
Optimist78 prieš 9 metus
2028 m. – saulės energija taps tokia pigia ir paplitusia, kad ja bus galima patenkinti visus žmonijos energijos poreikius.
Ir manau bus paplitusios elektrinės mašinos, tad to užterštumo netūrėtų būti labai daug.
Mikas prieš 9 metus
bullshit, mastykit logiskai keli is siu spejimu pakeistu pasauli kardinaliai ir suzlugdytu viskas kas yra sukurta. Imam pavizdi, > ,,saulės energija taps tokia pigia ir paplitusia, kad ja bus galima patenkinti visus žmonijos energijos poreikius.'' zlunga visa elektros energijos sistema tuo paciu tikriausiai bus sukurta ir ivairus elektroautomobiliai kurie suzlugdys neatsinaujinanciu istekliu gavyba, nafta and other shit go nx. Pigu tai dar nereiskia kad gerai. Imam kita pavizdi sitas man patiko labiausiai > nanotechnologijų suklestėjimas pramonėje, kuris lems ženklų visų produktų kainų mažėjimą. Ok nx man gamint ar parduot maisto produktus jei jie atnesa man maza pelna? gi zmogus nori kad butu kuo daugiau matom kad technologijos sparciai auga todel metames visas smutkes i kita sriti palikdami maisto pramone o ka kalbet apie ukininkus... Galutine isvada kad cia tik akiu dumimas kiekvienas galime pagalvoti logiskai ir priburti tokiu nesamoniu. Is kur jus zinot kad viena grazia diena koks lopas nesugalvos numest bombytes ant kokios Europos ar JAV??! Ir visos speliones zlugo.