Vakar iš @Orintas sulaukiau klausimo apie front-end karkasus (framework'us) ir pagalvojau, kad galbūt bus naudinga savo akiratį praplėsti ir kitiems.
Keletas pakankamai šaunių front-end framework'ų, kuriuos galite naudoti savo puslapiuose:
Bootstrap
Bene labiausiai žinomas ir populiariausias front-end karkasas. Daugelis jo nemėgsta dėl to, kad jį redaguoti ir pritaikyti sau užtrunka gan nemažai laiko. Tačiau, jei projektas yra pakankamai didelis - mano galva yra verta pasėdėti valandą ar kitą ir prisitaikyti visus elementus sau. Darbą dar labiau pagreitintu ir LESS arba SASS naudojimas (plačiau apie LESS ir SASS galite paskaityti čia).
Bootstrap turi įvairiausių piktogramų (icons) ir JavaScript papildų, tokių kaip iššokantys langai, armonikos, perėjimai ir dar visoks kitoks briedas. Šie dalykai taip pat sutaupo marias laiko koduojant puslapį.
Puikiai panaudotą Bootstrap galite rasti intel puslapyje ;)
BootMetro
Šis framework'as buvo įkvėptas Windows Metro stiliaus ir yra labiausiai pritaikytas kurti panašios stilistikos web-apps'ams. Nors ir pastatytas ant Twitter Bootstrap, tačiau turi begalę papildomų elementų, kurie tikriausiai labiausiai naudingi web applikacijoms, negu puslapiams.
Kas man asmeniškai patiko šitame framework'e, tai datepicker ir teksto auto-complete laukeliuose, kas yra tikrai naudinga kuriant mobilias web-based programėles. Taip pat čia yra ir įvairių į mobiliuosius prietaisus orientuotų piktogramėlių (iconų).
Kickstart
Kickstart išsiskiria tuo, kad pateikia save kaip labai minimalistinę ir greitą Bootstrap alternatyvą, kuri nenaudoja jQuery bibliotekos. Kickstart CSS failas užima vos 80kb (lyginant su Bootstrap 110 kb), o JS failas vos 8kb (Bootstrap šiuo atveju 116 kb).
Foundation
Foundation yra tolimas Bootstrap brolis ir tikriausiai pagrindinis jų konkurentas šioje rinkoje. Kaip ir Bootstrap, pirmenybė teikiama mobiliesiems (mobile-first dizaino principas). Kaip ir Bootstrap, Foundation yra prieinamas ir SASS pavidalu.
Dokumentacijoje Foundation labai gražiai aprašo ir SASS kintamuosius, kas šiek tiek palengvina darbą, jeigu norite iš esmės kažką keisti framework'e. Taip pat Foundation turi šiek tiek (beveik labai daug) daugiau JavaScript galimybių, tokių kaip Lightbox, Flex Video, slideriai ir kiti mažmožiai, kurių aš ir pats neretai pasigendu Bootstrap'e.
Foundation yra vienas iš geriausių variantų kuriant web aplikacijas, vien dėl papildomų JavaScript elementų, dėl kurių nereiks verstis per galvą, kad suvienodintumėt jų išvaizdą su likusia svetainės dalimi. Tačiau biblioteka yra pakankamai didelė, todėl labiausiai turbūt rekomenduočiau naudoti one-page puslapiams ir aplikacijoms.
Foundation naudoja tokie gigantai kaip National Geographic ir Washington Post.
Skeleton
Skeleton yra lygiai tas, kas parašyta ant pakuotės - skeletas. Jis turi visus pagrindinius elementus, kurių gali reiktėti kuriant puslapį ir žinoma grid sistemą. Neminified versija užima vos 12 kb. ir yra prieinama tik CSS formatu.
Reziume - ne daug kodo, CSS ir labai minimalistinis. Idealus mažiems projektams, blog'ams ir asmeniniams puslapiams kurių nenorit apkrauti su karkasu pilnu JavaScript ir įvairių papildomų elementų.
1kb grid
Jeigu skeleton nepakankamai minimalistinis, tai minimaliau už šitai, jau neberasit. Šis karkasas turi tik grid sistemą ir nieko daugiau.
Metro UI CSS
Ankščiau minėto BootMetro įkvėpėjas. Sukūrė šį framework'ą labai protingas dėdė iš Ukrainos.
Šis framework'as tikriausiai leistų parašyti Windowsus naudojant HTML ir CSS. Jei ne Windowsus, tai tikrai kažką labai panašaus į juos. Pakankamai minimalistinis ir flat. Idealus visiems Microsoft fanatikams, ypač, jei kuriat programą savo mėgstamam žaidimui ir norit padaryti jos pristatymą Windows platformai.
Pavyzdinis puslapis padarytas naudojant šį framework'ą
Jeigu kas neaišku - klauskit. Atsakysiu į visus klausimus, kiek mano paties žinios leis :)