Sory iš karto bet mane interstellar paveike filmas :D Kas ji tokia neaiškinsiu, nes google galit rasti. Esmė ta, kad kuo greičiau objektas juda tuo lėčiau jam eina laikas. Į tikslumus nesigilinkim ir sakykim kad jei aš skrisiu 0,5 šviesos greičiu 10000000 km. o kitas žmogus ar dar kas skris 0,25 šviesos greičiu tą patį atstumą, tai kai abu pasieksim kelionės tikslą jis bus pasenęs per tą laiką dvigubai daugiau nei aš, taip ? Gal aš kažką ne taip suprantu ?
Bebras prieš 9 metus
Filmo nemačiau, bet labai abejoju tuo. Laikas neegzistuoja. Laikas yra išrastas žmonių kad jie galėtu matuoti įvairius dalykus kaip para, metai ar panašiai. Nemanau kad judėjimo greitis įtakoja senėjimą kaip nors.
SkepticalHippo prieš 9 metus
Čia reikia skaičiuot, ar tu laukdamas antro objekto nespėsi pasent tiek, kiek sutaupei laiko skrisdamas į tą vietą. Su dideliais atstumais truputį lengviau skaičiuot ir matosi didesnis skirtumas.
Jeigu tu skrendi beveik pilnu šviesos greičiu ir skrendi į tašką B kuris yra už 2 šviesmečių, tu nuskrisi ten per ~2 metus. Antras objektas, skrendantis perpus tavo greičiu į tą patį tašką B užtruks du kartus ilgiau (~4 metus). Kadangi tu nuskrisi pirmas, tau laikas pradės vėl eiti normaliu greičiu, o antram objektui jis vis dar bus sulėtėjęs. Tu to objekto lauksi dar 2 metus nuskridęs ten ir gali būti, kad kadangi jo senėjimas taip pat bus sulėtėjęs jūs abu būsit panašiai senstelėję.
Garveris prieš 9 metus
Tai biški ne taip supratai edvinai, ne apie laiko sugaišimą o apie laiko tėkmę objektui kalbama, kaip jį veikia laikas. neįsiskaitei į tekstą Arba pažiūrėk ir tu interstellar, tikrai suprasi apie ka klausiu :D
SkepticalHippo prieš 9 metus
kai abu pasieksim kelionės tikslą jis bus pasenęs per tą laiką dvigubai daugiau nei aš
Jūs abu kelionės tikslą pasieksit ne vienu metu, nes tu esi greitesnis. Dėl to ir turėsi sėdėt ir laukt kol jis atskris :P Tai kai ABU pasieksit kelionės tikslą, jis tikriausiai nebus dvigubai daugiau pasenęs :D
b0ss prieš 9 metus
Bet iš tikrųjų viskas neegzistuoja ir mums reikia praryti raudoną kapsulę ir pasičiupti kažkokį traukuliuojantį veidrodį, kad pradėtumėme savo tikrąjį gyvenimą.
Garveris prieš 9 metus
http://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/8-kasdieniai-pavyzdziai-patvirtinantys-kad-reliatyvumo-teorija-ne-melas.d?id=66532116#ixzz3UvA5Soet ištaško smegenis blin pasirodo kad taip ir yra
SkepticalHippo prieš 9 metus
@Garveris domisi :P man pakankamai įdomu tokie dalykai. Kaip tik po savo pranešimų pažiūrėjau Interstellar :D Jeigu tokie dalykai patinka, pažiūrėk Stargate serialą. Ten nemažai apytikrės tokios fizikos yra. Ne visa tokia kaip Interstellar, bet paprastesni principai tikri :)
SkepticalHippo prieš 9 metus
@Garveris nes TKS pastoviai juda ir pakankamai greitai :P Nedaug ten jiems laikas lėtėja. Mes kažkada skaičiavom per pamokas dar, kad judant greičiais, kuriuos mes galim pasiekt, sutaupai labai labai nedaug laiko, vos kelias sekundes.
Bebras prieš 9 metus
Sena tema bet sutiau 9GAG įdomų post'ą.. Aišku yra ir troll komentarų bet taip pat ir įdomių minčių. Aš visad galvojau kad laikas yra sukurtas žmonių, bet pasirodo:
Time, is NOT Just a human measurement. I think op is confused with the measurement of time as a human invention for our recording and advantageous purposes. But the Concept of time, is more than just a measurement. Time is itself a dimension in our reality, time does not move in one direction, we only perceive it moving one direction. Theoretically all events in time in the past and future have occurred in space time and events can occur backwards as well as occurring forward.
Aišku atsargiai reikėtų žiūrėti į 9gag mokslininkus.
Orintas prieš 9 metus
pats prieš porą mėn žiūrėjau interstellar, tikrai labai patiko, irgi šiektiek buvau susimąstęs apie bet, bet nesidomėjau :D didesni smalsumą paliko visos tos dimensijos ir t.t. (kur filmo pabaigoj jis ten įkrito į tą kažkokį, ir matę savo gyvenimą ir t.t. ) turbūt tai susiję, net nežinau :D kas nematėte, tikrai pažiūrėkite, vertas demėsio filmas