Taigi, pastebėjau jog visuomenė visiškai nesigaudo kas yra vidinis ir išorinis IP adresai ir prikuria pačių įvairiausių mitų apie jų veikimą, ar panaudojimą, taigi, šioje temoje tiesiog paaiškinsiu nežinantiems kas tai yra.
Statinis ir dinaminis.
Šių adresų tipų skirtumas gan aiškus. Statinis IP adresas būna priskiriamas vienam konkrečiam vartotojui, o dinaminiai IP adresai būna priskiriami bet kokiam tuo metu prie interneto bandančiam prisijungti vartotojui. Dinaminiai IP adresai dažniausiai būna skirti mobiliems internetą palaikantiems prietaisams, kadangi vienu metu prisijungusių klientų skaičius būna mažesnis, nei bendras klientų skaičius, tai kiekvienam iš tų klientų neapsimoka tiekti po vieną, pastoviai veikiantį statinį IP adresą, tad sistema tiesiog pasirenka vieną iš tuo metu laisvų IP adresų ir priskiria jį tuo metu jo reikalaujančiam klientui. Paprastai sakanti - statinis IP nekinta, o dinaminis - kinta.
Išorinis ir vidinis.
Vidinis IP adresas - tai jūsų kompiuterio, ar bet kokio kito internetą palaikančio prietaiso identifikatorius, kuris kiek man žinoma, pagrinde yra naudojamas tam, jog maršrutizatorius atpažintų prie jo prisijungusius prietaisus. Šio tipo IP adresą turi apskritai visi interneto vartotojai. Išorinis IP adresas - tai identifikatorius, kurį jums priskiria interneto tiekėjai ir kurį naudoja didžioji dalis vartotojų atpažinimo sistemų. Šis IP adresas naudojamas ne jūsų kompiuteriui, bet jūsų tinklui identifikuoti. Šio tipo IP adresą tai pat gauna visi interneto vartotojai. Susižinoti savo išorinį IP adresą galite šioje svetainėje: http://manoip.lt/ Susižinoti savo vidinį IP adresą galite atsidarę CMD (tik Windows OS) ir parašę "ipconfig", adresą matysite "IPv4 Address" eilutėje.
Portas.
Tai jūsų kompiuteryje veikiančių programų ar procesų, reikalaujančių pastovaus susisiekimo su internetu, identifikatorius. Naudojamas tam, jog programos tvarkingai siųstų ir priimtų, bei apdorotų informaciją.
Aš turiu išorinį IP adresą, bet mano draugai vis vien negali prisijungti į mano kompiuteryje veikiantį serverį. Kame bėdos?
Tiek kompiuterio operacinė sistema, tiek maršrutizatorius (jei toks yra naudojamas), turi apsaugos sistemas, kurios neleidžia bet kam ir bet kada prisijungti prie jūsų kompiuterio ir kaip nors pakenki. Todėl turite nurodyti išimtis - atsidaryti portus, bei leisti serveriui priimti ir siųsti informaciją pro ugniasienę, arba ją išvis išjungti (lengva, bet nepatartina). Daugiau informacijos, bei instrukcijos kaip tai padaryti: http://portforward.com/
Interneto tiekėjai jums netiekia vidinio IP adreso, visi jūs juos gaunate išorinius.
Portų atsidarymas nėra lygus išorinio IP adreso gavimui, nes jūs ir taip turit išorinį IP adresas.
Be išorinio IP adreso, lygiai taip pat, kaip ir be vidinio - prisijungti prie visuotinio interneto tinklo neįmanoma.
Jei kur nors suklydau, pataisykite. Jei kišit į kitus forumus - pridėkit "copyright'us"...
Bebras prieš 10 metų
Pagaliau turėsiu kokią temą numest kai žmogus klaus "kodėl mano į mano serverį negali prisijungti mano draugas"
ErikasDamn prieš 10 metų
http://siunciusms.lt/projektai/manoip/manoip.php padariau linksmesnę versiją :p